CamScanner Android Uygulaması

Android telefonlarınızı tarayıcıya dönüştürün bir uygulama.

Tarattığınız dosyaları isterseniz telefonunuzda tutabilirsiniz ya da bluetooth, mms gibi araçlar ile arkadaşlarınızla paylaşabilir, sosyal paylaşım sistelerinde yayınlayabilirsiniz. CamScanner uygulaması telefonunuz fax makinesi gibi kullanmanıza olanak sağlar. Basit olarak bir belgenin resmini çekerek onu dijital ortama aktarıyoruz. Dijital ortama aktarılan bu belegeler CamScanner programı kullanılarak kırpma düzenleme işlemlerinden geçilir, görünüt kalitesi arttırılır ve yüksek kalitede bir pdf dosyasına dönüştürülür. Elde edilen bu belgeler DropBox, Google Doc, Box.net gibi bulut depolama sitelerine gönderilerek paylaşıma açılabilir.

Uygulamanın deneme sürümünde bütün özelliklerini kullanabiliyoruz fakat oluşturduğumuz belegelerde bir reklam filigranı da oluşuyor. Bu filigrandan kurtulmakiçin programı tam sürüme yükseltmeniz gerekmektedir.


Taramak istediğimiz belgenin fotoğrafını çekiyoruz. Resimde gördüğünüz gibi sol altta bulunana kameralı belge simgesine tıklayarak belgemizin resmini çekebiliriz.

Daha sonra istediğimiz yerlerinden kesiyor, tarayacağımız kısımları yeşil çizgiler ile belirliyoruz. Ve Camscanner bu fotoğrafı bizim için belge haline getiriyor;

Belgemizin taram işlemi gerçekleştiriliyor. Geriye son bir adım kaldı o da aşağıdaki resimde görünen ortadaki pdf simgesine tıklayarak taradığımız belgemizin pdf dosyası haline dönüştürmek.

Hazırlanan PDF dosyası aşağıdaki gibidir.

 

Uygulamanı Boyutu: 9.0 MB

İndirme Linki: ..::indir::.. (Google Play)

 

İlke GÜVEN

Posted in Android and tagged , , , , , , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik Sorusu *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>