Cennet Parçası – Bölüm 3

Uyandığında kendini çöp konteynırının içinde buldu. Etrafında kimse yoktu elinde boş bir içki şişesi vardı. Yavaş yavaş doğruldu ayağını bir kedi yalıyordu birden korktu ve geri geri yürümeye başladı, ayağı takılıp düşünceye kadar. O sırada onu gören çocuk kahkaha atmaya başladı ki az kalsın arabanın altında kalıyordu. Bu seferde Bay M ona gülmeye başladı.

- İlahi adalet.

Ayağa kalktı ve sallana sallana evine gitti. Başı çok kötü ağrıyordu. Koltuğuna oturdu.

- Vay be ne rüyaydı gerçek gibi..(Kendine gülerek) Doktormuş hahah. Bileğim hala ağrıyor.

Bileği acı birden sızlamaya başladı. Dövmeyi fark etti.

-Hass… bu dövme ne şimdi..

Kafası karışmış halde oturduğu yerden fırladı. Düşünmeye vakit bulamadan telefon çaldı. İstemeyerekte olsa telefonu açtı. Telefondaki bayan sesi;

- Sadece dinle! Gece saat tam 12 de kapın çalacak. Gelen kişi sana pizzacı olduğunu söyleyecek. Sen ona “Pizza sevmem.” diyeceksin o da sana “Ama efendim sipariş vermişsiniz.” diyecek. Ona ” Saatin kaç olduğundan haberin var mı?” diyeceksin eğer “Cennet Parçası için zaman geldi.” derse o bizim adamımızdır.. Gerekli bilgiyi sana o verecek.

- Peki ya adamını parolayı bilmez…..

Telefon çoktan kapanmıştı. Olanları gerçek miydi yoksa biri çok pis şaka mı yapıyordu?

- Cennetin Parçası ne, kim çocuğuna İmothep diye isim koyar. Noluyor be? En iyisi bir duş alayım rahatlamam gerekiyor.

<<<<<<<<<<<Saat Gece:12>>>>>>>>>>>

Kapıyı açtı gerçektende karşısında bir pizzacı duruyordu. Aralarındaki konuşma tamda telefonda olduğu gibi gerçekleşti. Pizzacıyı içeri aldı kapıyı kapatıp arkasını döndüğünde pizzacı pizza kutusundan elektronik bir cihaz çıkarıp odayı tarıyordu. İşi bittikten sonra Bay M’ye döndü.

- Gidiyoruz.

- Gidiyoruz mu? Nereye?

- Lütfen soru sormayın.

-Soru sormayayım öyle mi? Son 24 saattir başıma neler geldi biliyor musun sen? Sürekli soru soruyorum ama bir türlü cevap alamıyorum.

-Anlayamadım..

Tam o sırada Pizzacının yakasında kırmızı bir ışık yanıp sönemeye başladı.

- Hadi hemen çıkıyoruz buradan.

Cam kırıldı ve içeri bir gaz bombası atıldı. Pizzacı hemen kendine iğne yaptı ve Bay M’yi odadan dışarıya çıkardı.Bay M gazın etkisiyle çoktan bayılmıştı.

Uyandığında cenin şeklinde son derece rahat bir yatağın üzerinde yatmaktaydı. Gözünü açtığında bembeyaz bir odada ardına kadar açık bir kapı gördü. Bu sefer yatağı rahat üstelik elleri ve gözleri de bağlı değildi. Ne olduğunu anlamaya çalışarak doğruldu. Yavaşça kapıya doğru yürüdü. Ufak bir çocuk gibi etrafını keşfetmeye çalışıyordu, koridora çıktı ve yürümeye devam ediyordu. Aynı tip giyimli bir sürü insan ellerinde dosyalar, belgeler, bilgisayarlar ile koridorda yürüyordu ve onu gören herkes “Günaydın Elçi” diyordu. Giydikleri şeyler bir çeşit üniformaydı kalplerinin üzerinde kırmızı bir logo olan beyaz ağrılıklı değişik bir üniformaydı.Birden durdu ve “Elçi mi ne elçisi?” diye düşünmeye başladı. İnsanları anlamaya çalışırken diğerlerinden farklı olarak asker giyimli biri yanına yaklaştı ve;

 

Devam Edecek….

Posted in Cennet Parçası, Hikayeler, Yazı Dizisi and tagged , , , , , , , , , .

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik Sorusu *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>