Para Kazanma Sanatı

Para Kazanma Sanatı

İnterneti kullanmaya başladığımdan bu güne kadar geçen sürede her bilgisayarın başına oturuşumda bu sorunun cevabını aramışımdır belki.

“İnternetten para nasıl kazanılır?”

İnternetten para kazanma yollarını aramaya başladığımda anladım ki bu soru sadece benim kafama karıştırmıyormuş. Gezdiğim sitelerde gördüğüm resimler merakımı daha da arttırmıştır. Herkes para kazanıyor peki nasıl?

Bu konuyla ilgili birkaç makale okudum ve o makalede yazılanlar şunlardı;

Bir web siten olacak.

Sitenin ziyaretçi kitlesi olacak

Reklam servislerinden sitene reklam alacaksın

Ve sitene gelen ziyaretçiler bu reklamlara tıklayarak sana para kazandıracak.

Aslında aradığım bu değildi, daha kolay bir yolu olmalıydı ve PTC siteleriyle tanıştım.

PTC – Paid to Click

Tıklama başına ücret ödeyen sistemlere PTC denir. Daha açık bir ifadeyle bir PTC sitesine üye oluyorsunuz. Bu üye olduğunuz sitede her gün belirli bir sayıda reklam yayınlanıyor. Siz bu yayınlanan reklamlara tıkladığınızda sitenin belirlediği bir miktarda para hesabınıza aktarılıyor. Minimum ödeme limitine ulaştığınızda ise paranızı PayPal, Alertpay gibi sistemlere aktarabiliyorsunuz. Tek başınıza az kazansanız da sağlam bir referans grubu ile çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Fakat her alanda olduğu gibi bu alanda da sahtekarlar mevcut maalesef. Bu sahtekarlar sahte PTC siteleri açarak reklamlara tıklatıyor ve aldığı paralarla birlikte sistemi kapatıp gidiyorlar. Bu tür sitelere SCAM siteler denilmektedir.

Peki bir sitenin SCAM olup olmadığını nasıl anlarız?

 

Bunu anlamanın 3 yolu vardır.

+  Sitenin verdiği tekliflere bakacaksınız. Mesela tık başına 0.01 $ gibi bir ücret veriyor ve referans tıklamasına da 0.005 $ gibi bir ücret verilmiş. Bu durumda sitenin link satış fiyatı 0.015$ üzerinde olması gerekiyor eğer site para kazanmak istiyorsa. Bu gibi ücreti birbirini tutmayan sitelerden uzak durun.

+  Tık başına verdiği fiyat yüksek olan sitelerden uzak durun. Mesela kimse size bir link için 1 $, 0.5 $ vermez. Bu siteler kesinlikle SCAM’dır

+ Eğer yukarıdaki değerlerde bir sorun yok ise geriye tek bir yol kalıyor o da siteyi denemektir. Üye olup reklamlara tıklayın ve ödeme talep edin eğer paranız ödenirse sorun yok ödenmez ise site SCAM’dır. Arkanıza bakmadan kaçın (:

Birkaç PTC sitesi

NEOBUX

 

Gelmiş geçmiş en iyi PTC sitesi diyebilirim. Tıklama başına 0.01 $, referansınız tıklama başına ise 0.005$ veriyor. Minimum ödeme limiti ise 2$. Günde 4 reklam çıkıyor. Bu reklamlardan hariç arada sürpriz reklamlarda çıkabiliyor. Yani 200 reklama tıklarsanız 2 $ alabilirsiniz ki bu sürpriz reklamlar hariç.

Üye olmak isteyenler için;

Referans linkim; https://www.neobux.com/?r=ilkerguv

Direk Link; http://www.neobux.com

 

Clixsense

 

Diğer bir PTC sitesi ise clixsense’tir. Henüz yeni bir site. Tıklama başına 0.05$ – 0.001$ arasında bir ücret veriyor. Günlük reklam sayısı 45’in üstünde ve ödeme limiti 2 dolar. Yani siz kafanızdaki rakama ulaştığınız anda ödeme talep edebilirsiniz. Ödemeniz 1 gün içerisinde hesabınıza aktarılıyor. Üstelik sitede sadece PTC değil, PTS – Paid to singup(üyelik başına ödeme), PTR – Paid to Read(okuma başına ödeme) gibi diğer kazanç sistemleri ve anket de mevcut.

Üye olmak isteyenler için;

Referans Linkim; http://www.clixsense.com/?7593628

Aklınızda sitelerin güvenirliği konusunda soru işaretleri oluşmuş olabilir. Bunları gidermek için birkaç ödeme kanıtı koyuyorum. Umarım aklınızda soru işareti kalmaz.

Ödeme Kanıtı;


İlker GÜVEN

Posted in Genel and tagged , , , , , , .

4 Comments

  1. çok güzel bir anlatım olmuş. teşekkürler. bu aralar çok karşılaştığım bir konu. Dünde clickbank ile ilgli bir siteye denk geldim. Günde $300 vadediyorlar.

    • sağ üstteki linklerde View Advertisements’e tıklayıp açılan sayfadaki küçük karelere tıklıyorsunuz. Tıkladığınızda kırmızı bir nokta çıkıyor ve ona da tıklıyorsunuz. Sonra yeni sekmede bir site açılıyor ve sol üstte bir bekleme çubuğu dolmaya başlıyor.O çubuk dolduktan sonra para neobux hesabınıza geliiyor. 2 $ biriktirdikten sonra paypal hesabınıza parayı aktarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik Sorusu *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>