Pozitif Düşünce

Peki nedir bu pozitif düşünce?
Pozitif düşünce insanın var oluşunda beri ola gelmiş bir kavramdır.İnsanlar bilinç altındaki negatif düşünceleri unutup bu düşünceler yerine pozitif düşünceler ile doldururlarsa hayatlarında da başarıya huzura ulaşmış olurlar.

İnsanlar inanadıkları olacağına kesin gözüyle baktıkları olayları kesin yaşarlar.Düşüncelerimiz Yaşamımızı yönetir.Dolaylı ya da dolaysız fark etmez.İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özellikde bu değilmidir zaten. Düşünebilmek. Düşünceler oldukça hızlı değişen ve gelişen bir olgudur.Anlıktır ve önemlidir.Bizim için önemli olansa onu doğru kullanabilmektir.

Hani deriz ya “düşündüğüm başıma geldi” diye ve o zaman anlarsınız ne olduğunu.
Bir şeyi öncelikle düşünce şeklinde beynimizde canlandırırız.Sonra onu hayata ( maddiyata ) dökmeye çalışırız.Örnek vericek olursak bir kişi hep hasta olucağını düşünürse bir süre sonra hasta olur ya da güzel olduğunu düşünürse bir süre sonra güzelleşir.Biz güzelleşeceğimizi düşünelim ve güzelleşelim.İyiyi düşünelim karamsar olmayalım….
Biz hep düşündüğümüz hayellediğimiz şeyleri kendimize çekeriz.Yani sevmediğimiz kişiye görünmekten korkarız ve sürekli endişe içimizde yer tutar bu endişe kişiyi bize getirir.Oysa düşüncelerimiz hayellerimiz beklentilerimiz umutlu pozitif ise yaşadığımız olaylar karşılaştığımız kişiler bize güven verir ilişkilerimiz olumlu sonuçlanır.Hayatı kaznırız.
Ne ekersek onu biçeriz.İyi düşnüyorsak hayatımızda iyi olur kötü ise……
Para mı istiyorsunuz? Kim istemez ki, o halde para bolluk düşünün zihninizden başlayın düşünmeye hissedin.Elbet sizi bulacaktır.
Sağlık mı? Gevşeyin rahatlayın gergin yatarsanız gergin uyursunuz.Sıkıntılarınızı unutun ve yatağa öyle girin.Daha huzurlu olursunuz.Ama şükretmesini bilin.

Pozitif düşünce ki insanın hayıtını bütün olumsuzluklardan kurtarır.Sadece kullanmasını bilin.

İlker GÜVEN

Posted in Hayata Dair, Sosyal Mühendislik and tagged , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik Sorusu *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>