Yazılarınızı Facebook'ta Paylaşın

Merhaba,

Blogunuzda yazmış olduğunuz yazılarınızı Facebooktaki arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz bunu basit bir kaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress için;

Yönetim Panelinde, Sol menüden

Görünüm > Editörü seçin

Açılan pencere tema dosyalarınızdan Tekil Yazı(single.php) seçin.

Önümüze single.php dosyasının kodları geldi. Bu sayfada uygun bir yere aşağıdaki kodu ekleyin.

<a name=”fb_share” type=”button_count” href= “http://www.facebook.com/sharer.php”>Paylaş</a><script src= “http://static.ak.fbcdn.net/connect.php/js/FB.Share” type=”text/javascript”></script>

Yukarıdaki kodu ekledikten sonra kaydedin ve çıkın. Artık yazılarınızda FaceBook paylaş butonu olucak. Üstelik yazınızın FaceBook’ta kaç kere paylaşıldığınıda görebileceksiniz.

Kolay Gelsin

Posted in WordPress and tagged , , , , , .

6 Comments

  1. Görünüm > Editörü seçin

    Açılan pencere tema dosyalarınızdan Tekil Yazı(single.php) seçin

    demişsin ama Görünüm den sonra öyle bir şey yok Görünümden sonra neyi açacağız açıklarmısın?

    • Görünümü açtıktan sonra Temalar, Bileşenler, Editör ve yeni tema ekle var sol taraftaki menüde. Ordan Editörü seçin, açılan sayfada sağ taraftan Tekil Yazı(single.php) dosyasını seçin.

  2. Tmm söyledğini anlıyorum ama görünümü açtığımda editör yok Menus,Bileşenler,Ekstralar,Typekit,CSS yi Düzenle var ama editör yok bir çok tema değiştim yine yok. İstersen t.w. ile bağlan bi sen bak =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenlik Sorusu *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>